Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Testujemy żwirki Aristocat!

Właściciele często głowią się, jaki żwirek wybrać dla kota. Jest to wybór nie tylko opiekuna, ale i kota! Na rynku jest wiele rodzajów, jednak to od kota zależy, co zaakceptuje. W tym artykule omówimy żwirki Aristocat.

Jaki żwirek wybrać dla kota?

Żwirek to obowiązkowe wyposażenie wyprawki dla kota. Wybór odpowiedniego żwirku jest tak samo ważny, jak dobrze dobrana kuweta. Każdy kot ma swoje preferencje co do żwirku i może być tak, że trzeba będzie przetestować różne rodzaje, aby wybrać ten idealny. Na początku warto mieszać nowy żwirek ze starym, aby kot się przyzwyczajał do zmian. Koty są terytorialne i nawet zmiana żwirku może być dla niego stresująca. Generalnie nie ma jednego rodzaju żwirku, który byłby najlepszy dla kotów. Można wybrać żwirek bentonitowy, żwirek silikonowy, żwirek kukurydziany czy drewniany. Niektóre koty mają alergie na konkretne rodzaje żwirków, co może objawiać się kichaniem, opuchnięciem oczu, wysypką, świądem lub załatwianiem się poza kuwetą. Jeśli przetestowaliśmy wszystkie rodzaje żwirków, a kot dalej nie chce korzystać z kuwety lub jego stan zdrowia się pogarsza, należy skontaktować się z weterynarzem.

Mrau poleca do czytania: Czy alergik może mieć kota?

Rodzaje żwirków Aristocat

Aristocat to marka premium żwirków dla kotów. W asortymencie można znaleźć wiele rodzajów żwirków, aby każdy kot znalazł coś dla siebie:

Żwirek bentonitowy Every day lub bentonit Optimum – żwirek bentonitowy jest najpopularniejszym żwirkiem dla kotów. Na popularność wpływa cena, ale i wydajność oraz to, że koty lubią ten rodzaj żwirku. Nie podrażnia łapek, jest naturalny i nie pyli się mocno. To opcja przyjazna dla środowiska, bo wyprodukowana z glinki bentonitowej. Naturalny zapach odpowiada kotom, a jeśli nasz kot nie jest bardzo wrażliwy na zapachy, można wypróbować żwirek Optimum lawendowy. Wersja lawendowa pozwala na lepsze maskowanie zapachów, a jednocześnie nie jest zbyt intensywna, co odpowiada większości kotów. Ten żwirek się łatwo zbryla, co ułatwia czyszczenie. Nie można spuszczać go w toalecie, bo może zatykać odpływ. Żwirek najlepiej wyrzucać od razu do śmieci, do specjalnych koszy na odchody kotów lub do woreczków na pieluchy, aby zapach się nie rozprzestrzeniał.

Żwirek sylikonowy – ten rodzaj żwirku jest antybakteryjny i bezzapachowy. Bardzo dobrze wchłania mocz i nieprzyjemne zapachy. Cechuje go duża wydajność i bezpyłowość, co jest szczególnie istotne przy kotach alergikach. Nie przyczepia się do łapek i nie generuje pyłu przy zakopywaniu, co sprawia, że wokół kuwety panuje czystość. Ten żwirek się nie zbryla, tylko małe kawałki żelu krzemionkowego pochłaniają mocz. Ten rodzaj żwirku również nie nadaje się do spuszczania w toalecie. Generalnie żaden żwirek, nawet biodegradowalny, nie powinien lądować w toalecie, bo może powodować zatykanie i jest to zabronione.

Plusy i minusy żwirków Aristocat

Żwirki Aristocat to dobry wybór właściwie dla każdego kota. Zarówno żwirki bentonintowe, jak i sylikonowe pozwalają na utrzymanie kuwety w dobrym stanie. Oczywiście ważne jest regularne sprzątanie, dzięki czemu z kuwety nie będą unosiły się nieprzyjemne zapachy. Żwirki Aristocat wyróżnia wysoka jakość, dzięki czemu zyskały wielu zadowolonych klientów.

Żwirek sylikonowy Aristocat lepiej zbiera wilgoć niż żwirek bentonitowy Aristocat i nie pyli, z kolei nie każdy kot lubi ten typ żwirku. Żwirek sylikonowy może być nieprzyjemny dla delikatnych kocich łapek, jednak nie każdy kocurek będzie miał z tym problem. Jeśli zależy nam na jak największej czystości i pochłanianiu zapachu, a nasz kot nie narzeka na żwirek, to opcja sylikonowa będzie odpowiednia.

Z kolei jeśli kot jest wrażliwy i nie przeszkadza nam lekkie pylenie, to dobrą opcją będzie wersja bentonitowa. Jeśli regularnie usuwamy nieprzyjemną zawartość kuwety, to oba żwirki dobrze się sprawdzą. Warto pamiętać, że żwirek po miesiącu użytkowania należy wyrzucić, dokładnie umyć kuwetę i wsypać nowy żwirek. Nawet jeśli po miesiącu dosypywania żwirku kuweta wygląda dobrze, warto to zrobić, aby nie namnażały się bakterie. Każdy kot lubi być czysty i mieć czystą kuwetę!

Komentarze

Nie znaleziono opinii

Nowa wiadomość