Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

pokarm dla gadów

Max i Mrau to prawdziwi specjaliści z zakresu żywienia zwierząt. Bardzo dbają o swoją dietę i zwracają dużą uwagę na to, co jedzą i w jakiej formie. Pilnują siebie nawzajem, dzięki czemu zawsze mogą cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dbają również o swoich przyjaciół - radzą im, jakiego rodzaju pokarm powinni przyjmować, jak często, a także w jakiej postaci. Wielu znajomych Maxa i Mrau stanowią gady, których żywienie może wydawać się zadaniem nieco utrudnionym. Na szczęście oboje poznali tajniki żywienia tego typu zwierząt i już śpieszą z wyjaśnieniem, jaki pokarm dla gadów należy podawać. Max i Mrau pragną zaznaczyć, że wszystkie produkty, które rekomendują, zawierają niezbędne witaminy i minerały potrzebne do zdrowego rozwoju zwierząt.

Pokarm dla gadów - rodzaje i formy

Istnieją różnego rodzaju gady: żółwie, krokodyle, jaszczurki… Każde z wymienionych zwierząt potrzebuje innego rodzaju pożywienia. Max i Mrau przez bardzo długi czas zgłębiali tematykę pożywienia dla gadów, dlatego mogą być teraz uznawani za prawdziwych specjalistów. Postanowili podzielić się swoją wiedzę, by ułatwić właścicielom gadów tę codzienną aktywność, jaką jest podawanie pożywienia ich ulubionym pupilom. Pokarm dla gadów może występować w formie pałeczek - najczęściej pojawia się w przypadku jedzenia dla żółwi. Zwierzęta te bardzo chętnie zjadają pokarm podany właśnie w takiej formie. Innym rodzajem pożywienia dla gadów jest ten w formie granulek. Nie brakuje również pokarmu, na który składają się po prostu gotowane owady. Max i Mrau zaznaczają, że trzeba urozmaicać pożywienie podawane gadom - nie powinno zabraknąć pożywienia suszonego, ale także żywego, które najbogatsze jest w wartości odżywcze i stanowi dla nich najatrakcyjniejszą formę pokarmu.

Rodzaje pokarmu dla żółwi

Max i Mrau w gronie swoich przyjaciół posiadają bardzo wiele żółwi, dlatego tak dużo wiedzą o tym, co lubią one jeść i jakiego rodzaju pokarm przyjmują. Żółwie w zależności od tego, czy są młode, czy też dorosłe, jedzą rzeczy różnego typu. Również częstotliwość podawania pokarmu jest inna. Osobniki, które są przed ukończeniem szóstego miesiąca życia, powinny otrzymywać go codziennie. Z kolei tym, które nie mają jeszcze dwóch lat, należy podawać pożywienie 3-4 razy w tygodniu. Dorosłe żółwie mogą przyjmować pokarm 2-3 razy w tygodniu. Pierwszym podziałem, na który wskazują Max i Mrau, jest rozróżnienie jedzenia dla żółwi na pokarm roślinny i zwierzęcy. Nasi bohaterowie wyróżniają pokarm: suszony, mrożony i żywy. Warto pamiętać także, że innego rodzaju jedzenie podamy żółwiom wodnym (błotnym), a inne lądowym. Dla tych pierwszych przeznaczone jest mięso, np. larwy komara, krewetki, chrząszcze. Ważne, aby tego typu osobniki otrzymywały również żywy pokarm. Żółwie lądowe mogą spożywać pokarm zarówno pochodzenia roślinnego, np. bratki, rumianek, mlecz, ale także zwierzęcego. Należy pamiętać, że podawany żółwiom pokarm powinien znajdować się w temperaturze pokojowej. Max i Mrau polecają kupować gotowe mieszanki dla żółwi, ponieważ można mieć wtedy pewność, że pożywienie bogate jest w niezbędne wartości odżywcze.

pixel